Mówienie to największa przeszkoda, jaką napotykają osoby uczące się języka obcego. Przełamanie bariery komunikacyjnej nie jest łatwe i dlatego w naszej Szkole Hello stawiamy przede wszystkim na konwersacje.

Jeśli chcesz spróbować samemu lub czujesz że metoda, którą uczysz się języka jest nieefektywna to spróbuj:

Uczyć się całych zwrotów a nie pojedynczych słówek

Znajomość pojedynczych wyrazów – na dłuższą metę – nie przekłada się na przełamanie blokady językowej. Czy nie odnosisz niekiedy wrażenia, że ciągle korzystasz z tego samego zasobu słów? Jeżeli chcesz nabrać rozmachu w mówieniu, musisz czym prędzej wyrobić w sobie nawyk uczenia się kolokacjipełnych zwrotów, jak również zapisywania w notatniku wielu przykładów w różnych kontekstach.

read a cookery book – czytać książkę kulinarną look through the book – przeglądać książkę the cover of the book – okładka książki

Czasami odnoszę wrażenie, iż osoby uczące języka angielskiego nie zawsze przywiązują wystarczającą uwagę do potocznych zwrotów. To duży błąd. Chcąc mówić naturalnie, warto zastanowić się jakie wyrażenia kolokwialne najczęściej słyszymy z ust native speakerów. Jeżeli nic nie przychodzi Ci na myśl, poszukaj inspiracji w telewizji, albo ulubionym serialu. Musisz przede wszystkim osłuchać się z wyrażeniami wypowiadanymi przez rodzimych użytkowników języka, zapisywać i powtarzać na głos nowe sformułowania, aby w późniejszym czasie być w stanie skorzystać z nich podczas rozmowy.

·       I’m glad we’re on the same page – cieszę się, że się rozumiemy

·       I owe you one – jestem Twoim dłużnikiem

·       Do I make myself clear? – czy wyrażam się jasno?