Metoda Callana

Żeby nauczyć się mówić, trzeba mówić

Metoda Callana stawia nacisk głównie na naukę mówienia. Każdy uczeń od pierwszej lekcji zaczyna mówić po angielsku i hiszpańsku. Wszyscy uczestniczą w zajęciach aktywnie, uczą się odpowiadać pełnym zdaniem na pytania zadawane przez lektora. W ten sposób wygląda prawie cała lekcja w Szkole Hello.

W każdej innej metodzie nauczania student ledwie ma szansę otworzyć usta podczas lekcji. Większość czasu wypełnia nauczyciel mówiąc lub pisząc na tablicy, a student w tym czasie musi notować w zeszycie. W Metodzie Callana studenci mówią całą lekcję – są „zmuszani” do odpowiadania na pytania przez cały czas.

akredytacja callana

Jak szybko to działa?

Nie ma szybszej i efektywniejszej metody nauki mówienia niż Metoda Callana. Każda lekcja jest bardzo dynamiczna, rozmowy nie milkną nawet na chwilę. Zarówno lektor, jak i uczniowie cały czas posługują się językiem angielskim i hiszpańskim. Dowiedziono, że na takich zajęciach każdy uczeń wypowiada cztery razy więcej słów niż w przypadku innych sposobów nauki języka.

Metoda Callana sprawia zatem, że szybciej i bardziej intensywnie można się komunikować w języku angielskim i hiszpańskim, a także zdobyć umiejętności niezbędne na danym poziomie zaawansowania. Jednocześnie oznacza to większe oszczędności, bo po prostu potrzebujemy mniej lekcji na opanowanie języka.

Powtórki materiału

Największymi wrogami uczenia się są nuda i słaba pamięć. Metoda Callana pokonuje nudę dzięki szybkości, a słabą pamięć przy pomocy powtórek.

Powtarzanie wszystkiego cztery, pięć razy gwarantuje nie tylko płynność mówienia i rozumienia, ale i trwałe zapamiętanie świeżo zdobytej wiedzy – bez względu na to jak słabą pamięcią dysponuje student.

W domu odpoczywamy

Nie zadajemy prac domowych. Zajęcia są na tyle intensywne, że wystarczy to na naukę języka na odpowiednim poziomie.

Aktywny uczeń zapamiętuje około 70% materiału, dzięki czemu nauka jest błyskawiczna i nie stanowi wielkiego obciążenia. Oczywiście dodatkowa praca w domu przyspieszy postęp w nauce.

Wysoka skuteczność

Statystyki wskazują, że 95% osób uczących się Metodą Callana zdaje egzamin FC przy pierwszej próbie. Dla porównania w metodzie tradycyjnej jest to wielkość 75%.

ul. Benedyktyńska 15, 50-350 Wrocław