Dlaczego warto uczyć się hiszpańskiego

Dzięki memom, jedzeniu, muzyce i serialom na pewno znasz garść hiszpańskich słów. Myślałeś kiedyś o sieście zanim wybierzesz się na tapas i mojito? Jest wiele powodów dla których warto znać hiszpański i poniżej przedstawiamy kilka z nich:

Ponad 450 milionów ludzi w > 20 krajach świata mówi po hiszpańsku

Hiszpański jest językiem oficjalnym lub drugim językiem używanym w ponad 20 krajach Europy, Afryki, Środkowej, Południowej i Północnej Ameryki.

Hiszpański jest drugim najczęściej używanym językiem na świecie, pierwsze miejsce przegrywa z chińskim, którym, jako językiem rodzimym, posługuje się ponad miliard ludzi. Mimo to, hiszpański jest częściej używany w komunikacji, co sprawia, że naprawdę warto się go uczyć.

Łatwy do nauki…

W hiszpańskim występują rodzaje gramatyczne rzeczowników, jest 14 czasów, niezliczona ilość nieregularnych czasowników i dwa rodzaje rodzajników, mimo to jego nauka podstaw należy do jednej z najłatwiejszych.

…i wymowy

Hiszpański jest językiem fonetycznym, a to oznacza, że wymawia się go tak, jak się go pisze. Oczywiście są różnice w dialektach pomiędzy regionami i państwami, ale to w niczym nie przeszkadza. Na przykład, Latynosi nie używają angielskiego dźwięku /th/, który często wybrzmiewa, kiedy Hiszpanie wymawiają a /z/ or /c/ w takich słowach jak cerveza (“thervetha” – piwo) czy gracias (“grathias” – dziękuję). W Argentynie słowa rozpoczynające się od /ll/ i /y/ są wymawiane podobnie do angielskiego /sh/ (np: yo “sho,” llegar “shegar,” i lluvia “shuvia”). W Chile końcówka czasownika w drugiej osobie wymawia się /ai/ i /i/ jak w: cómo estái (cómo estás –

Możliwość podróżowania i dobrej zabawy

Pomyśl o krajach, gdzie ludzie mówią po hiszpańsku i wszystkich fajnych rzeczach, które mógłbyś tam robić. Surfing na Playa Tamarindo w Kostaryce, narty w Pirenejach, wędrówka Camino de Santiago czy zwiedzanie takich miast jak Buenos Aires, Madryt, Barcelona czy Hawana. Z hiszpańskim w kieszeni pora na podbój świata!

Nie czekaj zapisz się kurs hiszpańskiego w naszej szkole. Więcej informacji znajdziesz na https://szkolahello.pl/hiszpanski-dla-doroslych-i-mlodziezy/