Jak przyspieszyć uczenie się języka obcego

Sposoby na szybsze uczenie się angielskich słówek Czasami spotykam się z opinią osób, które zaczynają naukę języka obcego, że głównym problemem dla nich jest przyswajanie sobie nowych słów i gramatycznego ich wykorzystania teraz i natychmiast. Prawdopodobnie jest to związane z tym, jak uczono, a raczej jak weryfikowano nasze postępy w nauce języka obcego w szkole podstawowej lub średniej. Ja też pamiętam te klasówki ze słówek i reguł. W naszej szkole językowej do procesu poznawania języka mamy zupełnie inne podejście. Na kursach rozmawiamy, rozmawiamy i rozmawiamy po angielsku lub hiszpańsku. Oczywiście jest kilka magicznych sztuczek na to, by jeszcze szybciej uczyć się nowych słów. Bo wiedzieć trzeba, że znajomość około 20% procent słów pozwala zrozumieć ok. 80% wypowiedzi. Więc po nauczeniu się 3000 (spokojnie, to nie tak dużo 😉) słów będziemy w stanie porozumieć się w codziennych sytuacjach. Oto kilka sprawdzonych sposobów:

  • oglądaj seriale –  znajdź sobie codziennie 10 minut i jeśli to możliwe, obejrzyj tylko po angielsku, a potem te same 10 minut z angielskimi napisami – zobaczysz, jak szybko poznasz nowe zwroty
  • przeczytaj kilka stron w tygodniu w języku angielskim na temat tego, czym się interesujesz. W Internecie na pewno znajdziesz mnóstwo ciekawych blogów, artykułów i treści.
  • Zmień sobie w telefonie, na Facebooku etc. język domyślny na angielski – wymusi to na Tobie naukę i przyspieszy oswajanie się ze słownictwem
  • jeśli Twoje dziecko uczy się angielskiego – spróbuj z nim porozmawiać przez kilka minut w tym języku
  • Pozwól nam zarazić Cię naszym entuzjazmem, by Twoja przygoda z nauką języka nigdy nie przypominała tego, co na obrazku 😃